Liene Priede atgriežas, TTT sagādā pirmo zaudējumu RSU

Latvijas-Igaunijas basketbola līgā sestdien, 11. novembrī, notika divas spēles. "TTT Rīga" (4-0) apspēlēja RSU (7-1) ar 89:48.

Laukuma saimnieces izmantoja trenētību un ātruma īpašības, pirmajās 10 minūtēs panākot 18 punktu pārsvaru – 25:7. RSU spēlētājām bija grūti aizsardzībā kājās tikt līdzi ātrajām pretiniecēm – TTT spēlētājas garāmgājienos tika pie viegliem metieniem no groza apakšas, vai arī aizskrēja uzbrukumos pēc pārķertām bumbam. Kate Krēsliņa sekmīgi uzbruka no visām pozīcijām un guva astoņus punktus. Divas un vairāk reizes uzbrukumā izcēlās Ieva Krastiņa, Gunta Baško-Melnbārde, Rūta Veidere, vienreiz Karlīne Pilābere.

RSU centra spēlētāja Guna Lagzdiņa pirmajās 14 minūtēs vienīgā spēja regulāri atbildēt pretiniecēm. Viņas partneres netika pie brīviem metieniem vai uzbruka neprecīzi. Otrās ceturtdaļas vidū, spēlei kļūstot lēnākai, situācija izlīdzinājās un studentes sāka trāpīt savus metienus. TTT izcēlās ar vairākām skaistām izspēlēm – uzbrukumā par skaistu saspēli parūpējās Kate Krēsliņa un Anda Eibele, atpakaļ laukumā ar “lapsas metienu” (bumbas izmešana augstā lēcienā) bija Liene Priede. Rūta Veidere pēc pretinieču pārkāpuma guva piecdesmito punktu – 50:28.

Kate Krēsliņa pirmā sameta 10 punktus. Trešajā ceturtdaļā divciparu teritorijā iesoļoja Gunta Baško-Melnbārde, Anda Eibele un Rūta Veidere, bet TTT pārsvars pieauga līdz 32 punktiem – 70:38. Pēdējās 10 minūtes aizritēja mierīgā gaisotnē – 10 punktu klubam pievienojās Baiba Eglīte, kamēr RSU rindās tas bija pa spēkam Annai Bušai un Zanei Jākobsonei-Pelsei. Viešņu kapteine Guna Lagzdiņa izcēlās ar 16 punktiem un 18 izcīnītām bumbām zem groziem.