TTT gatavojas pārbaudes spēlēm Lietuvā un Polijā

TTT rīta treniņā piedalījās 11 spēlētājas – Anda Eibele, Ieva Krastiņa, Baiba Eglīte, Gunta Baško-Melnbārde, Kate Krēsliņa, Rūta Veidere, Karlīne Pilābere, Janeta Rozentāle, Šeja Pedija, Alija Malota un Azanija Stjuarte. Liene Priede pagaidām darbojas individuāli, bet Aleksa Gulbe pievienosies vakara nodarbībai.

"Latviešu spēlētājas strādā ceturto nedēļu un ir labā formā," teica galvenais treneris Mārtiņš Zībarts. "Augusta otrajā pusē trenējāmies trīsreiz nedēļā, savukārt no 4. septembra – pēc ārzemnieču atbraukšanas – divreiz dienā. Viesspēlētājas ir dažādā formā, jāstrādā kondīcijas uzlabošanai. Augustā pievērsām lielāku uzmanību individuālām lietām – tehnikai, fiziskajai sagatavotībai. Taktikas apgūšana sākās pirms nedēļas.

Cenšamies veidot komandas spēles modeli, lai būtu gatavi pirmajām pārbaudes spēlēm – trešdien, 13. septembrī, Kauņā pret Baltkrievijas čempionēm “Tsmoki Minsk”, 15.-17. septembrī Gdiņā pret “Basket 90 Gdynia”, Krakovas “Wisla” (abas Polija) un ungāru “Cegled”.

Ārējā līnija nokomplektēta ļoti konkurētspējīga – Latvijas valstsvienības spēlētājas ar Eirokausa un izlašu līmeņa spēļu pieredzi, kā arī amerikāņu saspēles vadītāja Šeja Pedija. Priekšējā līnijā bija citas ieceres, taču Ievai Kūlītei izkrīt sezona un tas nozīmēja sākotnējā plāna pārveidi. Piesaistījām divas viesspēlētājas, pēc piecu gadu pauzes basketbolā atgriezusies Karlīne Pilābere-Nīmane.

Pirmajos mēnešos Karlīne vēl nevarēs palīdzēt augstākā līmeņa spēlēs. Centīsimies sportisko formu uzlabot pakāpeniski, lai pēc Jaunā gada viņa mums būtu labs palīgs. Domu par Karlīnes piesaisti izteica Ieva (Krastiņa) – viņa manā vadībā spēlēja jaunatnes izlasēs. Sazinājāmies. Aicinājums spēlēt basketbolu nav pazudis – Karlīne trenējas ar lielu enerģiju, lai varētu palīdzēt komandai.

Klāt nākušas divas jaunās spēlētājas, kuras treniņos centīsies nopelnīt vietu laukumā – Janeta Rozentāle un Aleksa Gulbe. Abas pieteiksim Eirokausam un Austrumeiropas līgai, savukārt Latvijas un Igaunijas čempionātā Aleksa pārstāvēs “TTT juniores”.

Vakaros plānojam intensīvāku darbu nekā rītos, īpaši aizsardzībā – jācenšas atstrādāt dažādas sistēmas, lai varam sākt spēlēt. No rītiem galvenā uzmanība ir taktikai un metieniem, spēle bez kontakta. Vakaros spēle ar kontaktu, komandas darbs.

Ārzemnieces piemeklējām, lai viņas spētu dot pienesumu komandai. Alija Malota ir ceturtais numurs ar ļoti labu metienu – tas ir viņas stiprākais ierocis. Viņa var izstiept pretinieču aizsardzību. Azanija Stjuarte spēlēs tiešā groza tuvumā. Viņa var segt masīvus centrus – pagājušajā sezonā bija vairākas reizes, kad tas sagādāja problēmas. Piemēram, bija grūti apturēt Maksimoviču.

Šeja labi kontrolē spēli. Ļoti ātra spēlētāja, var būt līdere. Labi strādā aizsardzībā, lasa spēli, var pārķert bumbas un iesaistīt pārējos. Pirms spēlētāju piesaistes centāmies iespējami daudz noskaidrot par viņu raksturu, lai jaunpienācējas iederētos komandā. Pirmie iespaidi ir ļoti pozitīvi. Vēl bija doma piesaistīt (latviešu izcelsmes austrāliešu spēlētāju) Sāru Blicavs, taču cena bija par augstu.

Izbraukumā Lietuvā un Polijā nepiedalīsies Liene Priede – viņai turpinās rehabilitācija pēc vasarā veiktās potītes operācijas. Uz Kauņu un Gdiņu nebrauks arī Karlīne Pilābere.

Pašreizējā situācijā, skatoties uz Eirokausu kalendāru, būtu optimāli visas Austrumeiropas līgas regulārās sezonas spēles aizvadīt Rīgā. Ja ir trīs spēles pēc kārtas un vēl jāpavada laiks ceļā – tas ir ļoti nogurdinoši, atņem daudz spēka. Īpaši, ņemot vērā mūsu rotācijas iespējas centra pozīcijā.

Esmu priecīgs, ka Liepāja tikusi pie ģenerālsponsora un veido konkurētspējīgu sastāvu. Jo vairāk Latvijā būs konkurētspējīgu komandu, jo labāk – lielāks spēlētāju loks piedalīsies augstāka līmeņa spēlēs un attīstīsies. Tā ir laba ziņa Latvijas izlasēm, jo vairākas kandidātes pārstāv Liepāju."

Latvijas čempiones sezonu sāks 29. septembrī – 1. oktobrī, Austrumeiropas līgas spēlēs “Elektrum” Olimpiskajā centrā uzņemot trīskārtējās Eirokausa ieguvējas “Dynamo Moscow”, Aijas Putniņas pārstāvēto Turcijas klubu “Samsun Canik” un Latvijas valstsvienības bijušā trenera Huliana Martinesa vadīto “Udominate Basket” vienību. Eiropas kausa pirmā spēle paredzēta 12. oktobrī.

Kalendārs